Πίτα και βραυεύσεις ΕΥΒΟΪΚΟΥ Γ.Α.Σ

0
14

Την Κυριακή 27 Ιανουαρίου στον Ζέφυρο έγινε η καθιερωμένη κοπή της
πρωτοχρονιάτικης πίτας του Ευβοϊκού Γ.Α.Σ. καθώς και οι βραβεύσεις των
καλύτερων αθλητών για το 2018 τόσο από το τμήμα του Στίβου όσο και από
το τμήμα της Κολύμβησης .
Η εκδήλωση ξεκίνησε με σύντομο χαιρετισμό της προέδρου του συλλόγου κ.
Ελένης Χρυσάγη, μιλώντας για την προσπάθεια που κάνει ο σύλλογος να
αναπτύξει τα δύο του τμήματα, στίβου και κολύμβησης. και συνεχίστηκε με
την κοπή της πίτας με τις ευλογίες του Πατέρα Ιωάννη.
Ακολούθησαν οι βραβεύσεις των αθλητών για τις αγωνιστικές τους επιτυχίες
την χρονιά που πέρασε.

Από το τμήμα του Στίβου βραβεύτηκαν οι:
1) ΓΑΡΑΝΤΖΟΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 4 η Σχολική Πανελλήνια Νίκη 110μ με
εμπόδια το 2018
2) ΚΟΥΤΟΥΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2 η Πανελλήνια Νίκη 1000μ Νοτίου Ομίλου
ΠΠΑ και 2 η θέση στη σκυτάλη 4Χ300μ το 2018
3) ΜΠΡΟΥΖΟΣ ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ 2 η Πανελλήνια Νίκη 100μ με εμπόδια
Νοτίου Ομίλου ΠΠΑ και 2 η θέση στη σκυτάλη 4Χ300μ το 2018
4) ΝΤΑΡΛΑΣ ΝΙΚΟΣ 2 η Πανελλήνια Νίκη στη σκυτάλη 4Χ300μ Νοτίου
Ομίλου ΠΠΑ και 5 η θέση στα 80μ το 2018
5) ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ ΣΙΜΟΣ 2 η Πανελλήνια Νίκη στη σκυτάλη 4Χ300μ
Νοτίου Ομίλου ΠΠΑ το 2018
6) ΡΩΣΣΗ ΟΛΓΑ 8 η Πανελλήνια Νίκη Νεανίδων 100μ με εμπόδια το 2018
7) ΜΠΕΤΣΑ ΓΕΩΡΓΙΑ 4 η Πανελλήνια Νίκη στα 300μ εμπόδια Νοτίου
Ομίλου ΠΚΑ το 2018
8) ΚΑΡΑΔΗΜΟΥ ΣΟΦΙΑ για τη πολυετή προσφορά της στον ΕΥΒΟΪΚΟ
Γ.Α.Σ
9) ΤΣΟΚΑΝΗ ΜΑΡΙΑ για τη πολυετή προσφορά της στον ΕΥΒΟΪΚΟ Γ.Α.Σ
10) ΦΡΑΤΖΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ για τη πολυετή προσφορά του στον ΕΥΒΟΪΚΟ
Γ.Α.Σ
Επίσης για τις αγωνιστικές τους επιτυχίες βραβεύτηκαν οι:
ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ ,ΡΗΓΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ , ΚΑΝΑΤΑ
ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ , ΘΕΟΦΙΛΟΥ ΓΙΩΤΑΛΕΝΑ ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΝΩΛΗΣ
,ΛΟΥΚΑ ΣΤΑΜΑΤΕΝΙΑ , ΓΙΑΜΑΡΕΛΟΥ ΧΡΥΣΑ , ΓΙΑΜΑΡΕΛΟΥ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ,ΣΤΑΥΡΟΥ ΧΑΡΗΣ , ΑΚΡΙΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΜΠΑΡΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ,ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
,ΜΩΥΣΙΔΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ,ΤΣΟΥΤΣΗ
ΜΑΡΙΑ ,ΦΡΑΝΤΖΗ ΛΥΔΙΑ

ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ ,ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ ΕΥΘΥΜΙΑ ,
ΓΑΡΑΝΤΖΟΓΙΑΝΝΗ ΘΕΤΙΔΑ .
Από το τμήμα της Κολύμβησης βραβεύτηκαν οι:
1) ΧΑΜΑΛΙΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 1 η ΣΤΑ 1500 Μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ και 2 η ΣΤΑ 800
Μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΠΚ Β΄ΤΟ 2018
2) ΚΥΡΑΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 9 ος ΣΤΑ 200 Μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΣΤΟ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ ΤΟ 2018
3) ΠΟΛΥΚΑΡΠΙΔΗ ΕΙΡΗΝΗ 1 η ΣΤΑ 200 Μ. ΜΑ ΚΑΙ 2 η ΣΤΑ 50 Μ.
ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΣΤΟΥΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ 10 ΕΤΩΝ ΤΟ 2018
4) ΤΣΑΚΡΙΓΚΙΝΑ-ΜΟΥΡΑΤ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 5 η ΣΤΑ 200 Μ. ΥΠΤΙΟ ΣΤΟΥΣ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ 11 ΕΤΩΝ ΤΟ 2018
5) ΧΑΤΖΗΑΛΕΞΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ 8 η ΣΤΑ 100 Μ. ΠΡΟΣΘΙΟ ΣΤΟΥΣ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ 11 ΕΤΩΝ ΤΟ 2018
6) ΛΙΑΣΚΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 5 η ΣΤΑ 50 Μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΣΤΟΥΣ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ 9 ΕΤΩΝ ΤΟ 2018
7) ΧΑΜΑΛΙΔΗ ΑΡΓΥΡΩ 4 η ΣΤΑ 50 Μ. ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΣΤΟΥΣ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ 9 ΕΤΩΝ ΤΟ 2018
8) ΣΙΑΡΑΠΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 4 ΧΡΥΣΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΣΤΑ 50-10 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ 50
ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΑΙ 200 ΜΑ ΣΤΟΥΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ
MASTERS ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 35-39.
9) ΧΑΡΛΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΣΗΜΕΝΙΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΣΤΑ 200 ΜΕΤΡΑ ΥΠΤΙΟ
ΣΤΟΥΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ MASTERS ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 35-
39.
Επίσης για τις αγωνιστικές τους επιτυχίες βραβεύτηκαν οι:
ΧΑΤΖΗΑΛΕΞΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΑΝΝΑ, ΛΑΓΟΥΔΗΣ
ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ, ΚΑΛΥΒΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ, ΦΡΟΥΔΑΡΑΚΗ
ΓΕΩΡΓΙΑ, ΓΛΩΣΣΙΩΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ, ΧΑΜΑΛΙΔΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ,
ΙΩΑΝΝΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ, ΜΟΥΤΟΥΠΑΣ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΒΕΛΕΝΤΖΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΚΑΤΣΟΥΝΗ ΕΛΕΝΗ,
ΔΡΙΧΟΥΤΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ, ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ,
ΣΦΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΚΑΡΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΣΤΡΑΤΗ
ΕΙΡΗΝΗ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ, ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ,
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΣΤΡΑΤΟΣ, ΣΥΚΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ.
Tο φλουρί το κέρδισε η αθλήτρια Μαντασά Χριστίνα και μαζί του και μία
δωροεπιταγή από το κατάστημα ATHLETIC του κ. Θαλασσινού, ο Σύλλογος
μας της εύχεται πολλές επιτυχίες με υγεία.